PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=161966}
6,1 22 832
oceny
6,1 10 1 22832
5,9 9
ocen krytyków
Halloween
powrót do forum filmu Halloween

...czemu istnieją tacy ludzie, którzy uważają, że wersja karpentera jest lepsza?

waldekelo

A co twoim zdaniem jest lepszego w tej wersji? , to ze jest z 2007 roku a nie z 1978? Bo moim zdaniem ten film nie dorasta do piet oryginalowi z 1978 roku chocby pod wzgledem napiecia , gry aktorskiej (z wyjatkiem Brad'a Dourif'a) , i w szczegolnosci klimatu jaki byl w oryginalnej wersji , i jakiego niestety tu daleko mozna szukac .

ocenił(a) film na 9
Siwy1984

tak, aktualnosć,
ale i napięcie, obsada i klimat :D
ten film jest bardziej żywy, myers ma inny charakter, jest bardziej ludzki, a przez to gorszy i bardziej przerażający.

waldekelo

To juz jest oczywiscie kwestia gustu , ja osobiscie o wiele bardziej wole oryginal .

waldekelo

Ja bym tego zbytnio nie porownywal, poniewaz trzeba zwrocic uwage z jakich lat sa to filmy. Wiadomo,ze w nowszej wersji sa lepsze efekty i jak juz wczesniej bylo wymienione "myers ma inny charakter, jest bardziej ludzki" bo technika idzie w gore ale za to klimat z halloween 1978 i 1981 jest klasyczny nie do zastapienia :) jak to mowia oryginalu pobic nie mozna, chociaz przyznaje ze obydwa filmy Zombie'go cenie bardzo wysoko i uwazam, ze odwalil kawal dobrej roboty. Ogolem podsumowujac cala serie to uwazam ze dwie pierwsze czesci Halloween to arcydzielo i dwojka powinna sie zakonczyc po tym jak Michael wylecial w powietrze, poniewaz kontynuacje uwazam za gnioty, ktore obnizaja poziom dwoch pierwszych. Ewentualnie Halloween 6: The curse of Michael Myers wpadl mi w oko, poniewaz zachowal jakis klimat i podniosl poziom z czworki i patki :)

ocenił(a) film na 5
waldekelo

Istniejemy i jest nas wielu:)

ocenił(a) film na 6
waldekelo

Chętnie powiedziałabym co jest lepszego w wersji "karpentera", ale ograniczę się wyłącznie do odpowiedzi na twoje pytanie: bo są ludzie, którzy cieszą się na widok brutalnych scen morderstw, seksu, tępego dialogu i hołdują filmom, które można zobaczyć w kinie i tacy, którzy lubią horrory. Ci drudzy uważają, że wersja "karpentera" jest lepsza, bo potrafią docenić klimat, muzykę, rosnące napięcie.

ocenił(a) film na 7
Iraheta

Wszystko fajnie, tylko Halloween to chyba slasher nie? Napięcie, klimat i rzeźnia. H1978 i H2007 to dwa różne filmy traktujące o tym samym i tyle.
Zastanów się koleżanko poza tym czym slasher się charakteryzuje. Nastolatki, morderstwa brutalne, i krzyki. Taki Piątek 13 odznaczał się niesamowitymi rozbudowanymi dialogami. Tak samo jak H1978.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Cypisek_syn_rumcajsa

A co do tego ma slasher? Bo nie widzę powiązania. Nie bardzo wiem co chcesz udowodnić.

ocenił(a) film na 7
Iraheta

Slasher ma to do tego, że jest nim Halloween. A slasher właśnie charakteryzuje się tymi elementami, które uprzejmie wyśmiałaś i przyporządkowałaś do ludzi drugiej kategorii. Oczywiście w slasherach jest element horroru ale nie taki o jakim Ty napisałaś. A co chcę udowodnić? Absolutnie nic - w przeciwieństwie do Ciebie. Włączyłem się do dyskusji i odpowiadam na post, który napisała typowa fanka "horrorów" sprzed lat.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
Cypisek_syn_rumcajsa

Przecież niczego nie wyśmiała. Odpowiedziałam po prostu w sposób w jaki zapytał autor tematu XD.
Halloween - ma gatunek horror (nie obchodzi mnie w tym momencie podgatunek, bo gra mniejszą rolę. Nie, może nie mniejszą, ale zależy od zachcianki) i mam oczekiwania związane z tym gatunkiem. Jakie? Wyżej wymieniłam. Pierwsze H. spełniło moje oczekiwania. Nowe - nie. Pytanie: jakim ludziom podoba się bardziej stare od nowego? Tym, którzy nie oczekują wyłącznie brutalnych scen. Krzyk to też sasher, ale ciekawy, nie nastawiony wyłącznie na rach ciach.

ocenił(a) film na 7
Iraheta

Jeśli slasher to podgatunek to Piła też jest horror. A co do Krzyku, to chyba oglądaliśmy inne filmy. W Krzyku chodzi właśnie o rach ciach.

pozdr.

ocenił(a) film na 8
waldekelo

Ja uwazam ze wersja nowsza jest o wiele lepsza. W starszej jest swietna muzyka i nawet niezłe napiecie ale nic pozatym.

waldekelo

Wersja Karpentera jest lepsza....ma klimat a ten film go nie ma....

ocenił(a) film na 10
Boomslang76

nie lubie starego gówna......................wole nowe kino jest 100 X godniejsze uwagi

PotyS

Super:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones